Pionýrská skupina Záře
Pionýr, z.s.

Otevřené akce

Již neodmyslitelně patří k naší činnosti i pořádání akcí pro širokou veřejnost. Cílem těchto aktivit je poskytnou všem dětem „potulujícím se po sídlišti“ prostor a zázemí, kde mohou aktivně využít svůj volný čas a „zabít nudu”.

Naší nejvýznamnější otevřenou akcí, jež už neodmyslitelně patří k veškerému dění na bohnickém sídlišti, je naše Pálení čarodějnic, které pořádáme již od roku 1993. Více než pět set návštěvníků z širého okolí se již tradičně schází 30. dubna k oslavě tohoto mystického data právě s naší Pionýrskou skupinou Září. V posledních několika letech se celá akce odehrává na školním hřišti základní školy Glowackého. Odpoledne tak děti mohou strávit plněním nejrůznějších disciplín a získáváním sladkých odměn. O zábavu se starají především nejrůznější vystoupení. To všechno završuje podvečerní vyhlášení Miss čarodějnice. Poté následuji zábavný večer s kytarami a zpěvem u táborového ohně.

Nováčkem v akcích  je Mikulášský podvečer se Září, který měl premiéru na Mikuláše 2008. Jedná se o podvečerní sešlost pod širým nebem, spojený s Mikulášskou nadílkou a doprovodným vánočně/mikulášským programem pro děti.

Tradicí se stává i týdenní příměstský tábor, který naše pionýrská skupina pořádá pod názvem Šest dní v balonu. Jedná se o týden aktivit pro všechny děti, které tráví konec prázdnin v Praze. Děti s námi mohou strávit celý týden a nebo třeba jen pár dní. Na každý den je pro ně připravován jiný zajímavý program a to jak výlety do okolí Prahy, tak spousta her a soutěží.

Stejně tak akce Ledová Praha se Září, kdy se jedná o nabídku aktivit v době pololetních prázdniny. Dětí tak mohou s námi navštívit řadu muzeí a památek Prahy v rámci akce Ledová Praha.

Během roku pořádáme i spoustu menších akcí. Jedná se otevřené akce v místní knihovně s názvem Odpoledne deskových her, kde mají děti možnost zahrát si netradiční deskové hry. Pohádkový les ve spolupráci s MŠ Dolákova, Kuličkiáda, Drakiáda či Malování na chodníky.

Všechny plánované otevřené akce naleznete v přehledu našich akcí a jsou bezplatně (vyjma Příměstského táboru a Ledové Prahy) otevřeny všem dětem.

Na všechny naše akce jste tedy srdečně zváni a vítáni!

Akce

27.10.20 17:3001.11.20 18:00
Vazalové rodů Rožmberků, Lobkowiců,...

Podporují nás

logo MHMP

 

logo MŠMT

 

 

logo MČ Praha 8

 

 

Podporují nás