Jarní prázdniny se Září

Netrav jarní prázdniny doma u televize!

Pro všechny děti z Bohnic a okolí jsme připravili venkovní hru, která vás provede spoustou zajímavých úkolů až k truhlici s pokladem (stezka proběhla od 27.2. do 7.3.).

Večerníčkovská stezka 

(5 - 9 let)

Večerníčkovi se poztrácely postavičky z pohádek a rozutekly se po Čimickém háji! Pomozte mu je nahnat zpátky do pohádek.

Čeká vás procházka Čimickým hájem, při které potkáte různorodá stanoviště. Na každém pomůžete jedné z večerníčkovských postaviček. Na konci pak po zadání tajenky z křížovky na tomto webu, dostanete umístění truhlice s odměnami a kód k ní.

Start cesty je tady, tam najdete mapu (tu lze stáhnout i zde pod článkem) cesty a křížovku, která vám pak odemkne cestu k truhle. Celá trasa vede Čimickým hájem a až k pokladu je dlouhá cca 3,2km.

S sebou: Papír, tužku, telefon pro zadání tajenky, čtečku QR kódů pro navození atmosféry (není třeba)

Zářiovská šifrovačka

(10 - 15 let)

Někde na bohnickém sídlišti je umístěn poklad!

K tomu, abyste ho mohli najít, budete potřebovat znát dvě hesla - jedno vám zjeví místo a duhé kód k truhlici. Tato hesla odhalíte řešením různých zapeklitých úkolů. Každy vám pak po vyřešení poskytne indicii ke znění jednoho z hesel. (Například kdyby heslo bylo pes, tak indicie by byly: srst, ocas, vodítko, bouda, tlapky.) 

Celou hrou vás provede tento web. Najdete tam úmístění úkolů, nápovědy k řešení a taky tam budete zadávat vyluštěná hesla.

Příjemné šifrování!

S sebou: Papír, tužku, telefon pro použití webové aplikace (lze i bez, mapa stanovišť se dá stáhnout tam nebo i zde pod článkem, ale je třeba použít internetu k ověření hesel)

Obě hry byly rozvěšeny až do 7.3., teď je již nejde hrát. Máte-li zájem, můžete si níže stáhnout stanoviště pro starší i s řešeními.

Všechny případné dotazy můžete psát na: jarnaky@zare.cz