Čiperkové

Čiperkové v červnu

12.07.2024 - 21:00

V červnu měli Čiperkové svoje poslední čtyři schůzky. Na první navštívili Rakouské Alpy a dozvěděli se mnoho o zimních sportech a oděvech a dokonce si zkusili jíst v lyžařských rukavicích. Na druhé schůzce je čekala návštěva Itálie a poslední dvě schůzky byly věnovány České republice. Čiperkové dávali dohromady česká "NEJ" a nakonec se naučili, že "Všude dobře, doma nejlíp". Poslední schůzka se točila kolem předprázdninové rozlučkové párty, kde si Čiperkové řekli svoje plány na prázdniny.

Čiperkové v dubnu

07.05.2024 - 08:15

Čiperkové se v dubnu sešli čtyřikrát. Procestovali USA a Kanadu. Spojené státy, zkratkou USA, se nachází v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě. Na severu sousedí s Kanadou a na jihu s Mexikem. Tamní život je trochu jiný než jsme zvyklí, ale i tak se nám návštěva Ameriky moc líbila. 

Čiperkové v březnu

15.04.2024 - 21:09

Čiperkové březen začali příjezdem do USA, kde se podívali do Chille a museli poskládat staré povídky. Poté si vytvořili z provázku své vlastní obrazce na horní plošině Nazce, které se jim neskutečně povedly. 

V závěru měsíce slavili Čiperkové Velikonoce v Mexiku, kde poznávali místní zvyky. Museli navštívit sedm posvátných kostelů a vyrábět velikonoční vajíčka z kytiček. 

Čiperkové v únoru

06.03.2024 - 18:58


Na začátku února jsem vyrazili do Austrálie, předtím nás ale potkaly lapálie s balením kufrů a uklízením klubovny.


Po návštěvě Austrálie jsme vyrazili do Korei, jenže tam nám bohužel došly finance. Abychom si vydělali na zbytek naší cesty, zúčastnili jsme se vědomostní soutěže, kde jsme peníze s velkým úspěchem vyhráli!


Naše únorové putování jsme ukončili v Brazílii, v Riu de Janeiru, kde jsme navštívili karneval a vyrobili si úžasné masky.

Čiperkové v lednu

07.02.2024 - 18:45

 

Čiperkové se v novém roce sešli v hojném počtu. Novoroční schůzku jsme začali v komunikačním kruhu, kde jsme si pověděli, jak jsme se měli o vánočních prázdninách a taky o tom, co nás čeká dál na naší cestě kolem světa.

V lednu jsme se sešli čtyřikrát a procestovali jsme Čínu. Poznali jsme památky a města, jako třeba Velkou čínskou zeď, Peking, Šanghaj ale také jsme si vyzkoušeli jíst hůlkami a rozluštit čínské písmo. 

Šťastný nový rok!

02.01.2024 - 11:53

Přejeme vám do nového roku jen to nejlepší a po vánoční pauze se opět těšíme na všechny naše oddílové dětičky! 

pondělí - Pelikáni
úterý - Teetové
úterý - Marťance
středa - Čiperkové
čtvrtek - Dráčci 

 

Čiperkové v prosinci

02.01.2024 - 11:48

V prosinci jsme se sešli třikrát. Procestovali jsme Persii.

Ve středu 20.12. se Čiperkové sešli naposledy v tomto roce. Čekala na ně vánoční nadílka. Čiperkové si letos vyzkoušeli vánoční tombolu. Každý daroval jeden dáreček a jeden si odnesl.

Pověděli jsme si, jak se slaví Vánoce ve světě a došlo i na koledu! Čiperkové si zahráli na kapelu a zazpívali "Pásli ovce valaši". Video které vzniklo můžete vidět na našem Facebooku. 

Čiperkové v listopadu

02.12.2023 - 10:46

V listopadu se konaly čtyři schůzky oddílu Čiperkové. 

Věnovali jsme se Halloweenu, který je magickým anglosaským lidovým svátkem, jenž se slaví většinou hlavně v anglicky mluvících zemích. Nejprve jsme si tedy pověděli něco o tradicích a kouzelném podzimu a pak už jsme se pustili do rejdění.