Čiperkové

Čiperkové v lednu

07.02.2024 - 18:45

 

Čiperkové se v novém roce sešli v hojném počtu. Novoroční schůzku jsme začali v komunikačním kruhu, kde jsme si pověděli, jak jsme se měli o vánočních prázdninách a taky o tom, co nás čeká dál na naší cestě kolem světa.

V lednu jsme se sešli čtyřikrát a procestovali jsme Čínu. Poznali jsme památky a města, jako třeba Velkou čínskou zeď, Peking, Šanghaj ale také jsme si vyzkoušeli jíst hůlkami a rozluštit čínské písmo. 

Šťastný nový rok!

02.01.2024 - 11:53

Přejeme vám do nového roku jen to nejlepší a po vánoční pauze se opět těšíme na všechny naše oddílové dětičky! 

pondělí - Pelikáni
úterý - Teetové
úterý - Marťance
středa - Čiperkové
čtvrtek - Dráčci 

 

Čiperkové v prosinci

02.01.2024 - 11:48

V prosinci jsme se sešli třikrát. Procestovali jsme Persii.

Ve středu 20.12. se Čiperkové sešli naposledy v tomto roce. Čekala na ně vánoční nadílka. Čiperkové si letos vyzkoušeli vánoční tombolu. Každý daroval jeden dáreček a jeden si odnesl.

Pověděli jsme si, jak se slaví Vánoce ve světě a došlo i na koledu! Čiperkové si zahráli na kapelu a zazpívali "Pásli ovce valaši". Video které vzniklo můžete vidět na našem Facebooku. 

Čiperkové v listopadu

02.12.2023 - 10:46

V listopadu se konaly čtyři schůzky oddílu Čiperkové. 

Věnovali jsme se Halloweenu, který je magickým anglosaským lidovým svátkem, jenž se slaví většinou hlavně v anglicky mluvících zemích. Nejprve jsme si tedy pověděli něco o tradicích a kouzelném podzimu a pak už jsme se pustili do rejdění.

Září u Čiperků

23.10.2023 - 16:46


Čiperkové se v září sešli třikrát. Novým tématem pro tento školní rok je “Cesta kolem světa”. Na první schůzce jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin a naplánovali naší velkou výpravu. 

Druhá schůzka byla plná administrativy, museli jsme si vyběhat cestovní pas a víza. Následně jsme začali balit a chystat se na cestu. 

Cesta kolem světa začíná

14.09.2023 - 13:44

 

Ve středu 13.9.2023 se Čiperkové opět sešli v klubovně. V novém školním roce nás čeká cestování po světě. První schůzku jsme si vytvořili cestovní pasy a výpravu jsme začali plánovat. 

Co vše si zabalit? Jaké země navštívíme? Co nás čeká za dobrodružství? Nečíhají na nás ve světě nějaké nástrahy? To jsme všichni moc zvědaví a těšíme se na další schůzky! 
 

Hurá na prázdniny

27.06.2023 - 13:45


Protože se blíží konec školního roku a prázdniny už ťukají na dveře, naše putování po Legolandu končí. Na poslední schůzce jsme se rozloučili s místními kostičkovanými obyvateli piknikem.

Čiperkové dostali krásné odměny jako výslužku za jejich roční práci.

A teď už hurá na naše tábory! Čiperkové vysílají hned několik členů. 
 

Čiperkové v červnu

25.06.2023 - 00:20


Čiperkové se v červnu sešli dvakrát. Tématem posledních schůzek bylo osázení Legolandu. 

Nejprve jsme se domluvili, jaké plodiny nemohou v Legolandu chybět, a pak jsme vybrali květiny a stromy, které udělají naší kostičkovanou zemi ještě barevnější. 

Poté jsme se už pustili do zdobení květináčů a sázení květin. Byla to fuška, ale počasí nám přálo, takže jsem se také mohli osvěžit a trochu si zařádit se studenou vodou. 

 

Mezinárodní den dětí

01.06.2023 - 15:40

 

Čiperkové oslavili Mezinárodní den dětí minigolfem.

Vedoucí si pro Čiperky připravili prodlouženou schůzku se špetkou soupeření. A že soupeření je nejlepší si užít s přáteli, o tom jsme se přesvědčili na minigolfu v Kotvě.