Marťánci

Marťánci v dubnu

09.06.2024 - 19:27

Marťánci si v dubnu postavili Drakkary (vikingské lodě) a učili se na nich plavit, aby mohly navštivít další ostrovy. Poté co se Marťánci naučili plout na Drakarech tak se vydali na moře a pochytali si ryby k večeři.

Další úterní schůzku Marťánci strávili oslavováním bohům, nejprve provedli úspěšný rituál a poté si zahrali oblíbenou hru bombu.

Marťánci v březnu

10.04.2024 - 11:53

Instruktoři špatně uvázali lodě a všechny lodě nám odpluli a zničili se. Bez lodí nemůžeme prozkoumávat okolní ostrovy. Než jsme se dali do stavby nových lodí, tak jsme se naučili vázat různé uzle, aby se nám to už nestalo. Poté jsme si nasbírali materiál pro stavbu nových lodí. Jelikož nám minule upluly lodě i s naši vlajkou, musíme si novou vlajku vytvořit. Zjistili jsme ale, že fixy vyschly.

Marťánci v únoru

10.04.2024 - 11:20

V únoru jsme vylepšovali naší vesnici a učili se vikingské zvyky. Začali se nám stávat na schůzkách nešťastné náhody tak jsme se rozhodly, že si naše bohy udobříme v podobě tanečku. Rozdělili jsme se do 3 skupin a každý jsme vymysleli jeden taneček. Poté jsme nakreslili nejvyššího boha Ódina (Huťáka) na obrázek. Jednu schůzku jsme strávili čtením českých pohádek upravených do Vikingského tématu. Po každé přečtené pohádce jsme si o ní popovídaly.

Marťánci v lednu

10.04.2024 - 09:59

Jelikož jsme pokročili v nášem výcviku a všichni jsme více zdatní, zasloužíme si už nějakou loď. Jelikož ale nevíme, z čeho a jak se taková loď vyrábí, musíme najít správné lidi, kteří jsou v tomto zkušenější. Nakonec se nám postavit loď povedlo a každý jsme si ještě vyrobili bojovou vlajku.

Šťastný nový rok!

02.01.2024 - 11:53

Přejeme vám do nového roku jen to nejlepší a po vánoční pauze se opět těšíme na všechny naše oddílové dětičky! 

pondělí - Pelikáni
úterý - Teetové
úterý - Marťance
středa - Čiperkové
čtvrtek - Dráčci 

 

Marťánci v prosinci

28.12.2023 - 09:56

V sobotu 9. 12. 2023 jsme se vydali prozkoumat ostrov Plzeň. Dozvěděli jsme se totiž, že tam mají strašidla, kterých se potřebují zbavit, aby je už nestrašila. Za odměnu nám bylo nabídnuto rozšíření našeho stávajícího území a tedy rozšíření vlivu. Využili jsme proto šanci na rozšíření našich vědomostí a ovládaného území a vydali jsme se tam. Nejdříve jsme tedy měli primární úkol - poznat místní strašidla.

Marťánci a jejich sobotní výlet do štol s nečekaným koncem

15.09.2023 - 15:18

V sobotu 9. 9. 2023 jsme se vydali na průzkumný výlet do štoly u Jílového u Prahy. Cestu jsme zvládli výborně, na místo jsme dorazili v pořádku. Štolu jsme důkladně prozkoumali, ale čekalo tam na nás překvapení, se kterým jsme nepočítali - černokněžník. Ten nám ukradl mapu k pokladu a na místě nám nechal jen zašifrovaný dopis. Vydali jsme se proto po stopách černokněžníka, až nás zavedl zpět do Prahy.

První schůzka Marťánku ve školním roce

15.09.2023 - 15:06

Marťánci se na první schůzce v letošním školním roce seznámili s novými členy oddílu a také se dozvěděli nové téma na školní rok 2023/24. V tomto školním roce se z Marťánků stavájí Vikingové

Jejich první úkol byl pojmenovat svůj vikingský kmen. Nakonec ze spoustu variant vybrali název Bezzubáci.

Po odhlasování názvu kmene se Marťánci vydali ven na hřiště, kde si zahráli hru na jména.