Pelikáni

Pokrok za únor v cestě na Kurupiru

08.03.2023 - 18:32

Během února se Pelikáni na svých schůzkách dál věnovali cestě na stolovou horu Kurupiru. Proplouvání nebezpečnými brazilskými pralesy však není žádná legrace. Při naší cestě nás překvapily piraně, které se ochomýtaly nepříjemně blízko naší lodi. Nechtěli jsme se nechat ohrožovat a tak jsme se pustili do jejich lovu. A aby to bylo zajímavější, soupeřili jsme ve dvou týmech, kdo dokáže ulovit více piraní. Když už pro nás byla řeka bezpečná, vyzkoušeli jsme si, jaké je to být unášen na vlnách.

Leden u Pelikánů

04.02.2023 - 16:43

Leden se u Pelikánů nesl v duchu cestování. Na první schůzce, kde jsme si konečně zabalili naše batožiny, jsme vyrazili na letiště, odkud už jsme měli vyrazit do slunné Brazílie, vstříc putování s expedicí profesora Challengera. Cesta letadlem, ale není vždy lehká.

Prosinec u Pelikánů

11.01.2023 - 21:02

Adventní čas se letos u Pelikánu nesl v klidnějším tempu. První prosincová schůzka byla, kvůli skupinové akci Mikuláš, zrušena, nicméně naši Pelikáni se i přes to dobrovolně přihlásili a na akci nám moc pomohli. Další schůzka byla kvůli prosincovým virózám v poněkud omezeném počtu, ale počasí nám přálo, takže jsme téměř celou schůzku mohli strávit venku na sněhu, kde jsme sáňkovali a došlo i na pořádnou koulovačku.

Říjen u Pelikánů

04.11.2022 - 09:49

Po úspěšné absolvování konference, kde se Pelikáni zapsali jako expediční tým, přišel čas na získávání užitečných dovedností, které při svém putování do amazonského pralesa budou potřebovat. Mezi ně patří například fyzický výcvik, orientace ve tmě nebo přizpůsobením kulturním zvyklostem domorodců.

Září u Pelikánů

04.11.2022 - 09:45

Začátek nového školního roku odstartovali Pelikáni předěláním nástěnky a také došlo k seznámení s tématem letošního roku, a to pionýrskou hrou Kurupira. Během září jsme si užívali především venku, hraním našeho oddílového sportu kopajená, a přípravami na říjnovou konferenci k naší expedici.

Poslední schůzka v roce

27.06.2022 - 22:40

Poslední schůzka byla zasažena tropickými vedry a tak se Pelikáni rozhodli se schladit uspořádáním vodní bitvy. Po dvou kolech se všichni důkladně zmáčení vydali zpět do klubovny na porci zmrzliny, sepsání tužeb na další rok a rozdání si pionýrských vaků na záda.

Mnoho se nás přes léto potká na táborech a určitě se zase sejdeme v klubovně v září. Veselé prázdniny!

Námořní bitva

13.06.2022 - 21:28

Na dnešní schůzce se Pelikáni utkali ve známé hře čtverečkovaných papírů: Lodě. Hru jsme ale přenesli do reálného světa, kde se museli obejít bez koukání na papír a místo kol se pořadí střelby určovalo rychlostí hráčů.

Vybíjené

06.06.2022 - 21:27

Dnešní schůzka se nesla v duchu letícího míče, kdy jsme prostřídali různé druhy vybíjené. Někdy je potřeba si prostě jen tak zahrát. 

Pelikánská přespávačka u Kutné Hory

09.05.2022 - 11:43

S nástupem teplejšího počasí se Pelikáni vydali na výlet do přírody. V páteční odpoledne nejprve společně nakoupili zásoby a vydali se autobusem do Miskovic.

Odtud už se po vlastních přesunuli na vrchol Vysoká ke zřícenině letohrádku Belveder, poblíž které i přespali. Druhý den se po společné snídani vydali k Vekému rybníku u obce Poličany. Ti otužilejší se dokonce i v rybníku rychle vycachtali. Po koupání si uvařili oběd a vydali se do Malešova, odkud se svezli vlakem zpět domů.