Pelikáni

Poslední schůzka v roce

27.06.2022 - 22:40

Poslední schůzka byla zasažena tropickými vedry a tak se Pelikáni rozhodli se schladit uspořádáním vodní bitvy. Po dvou kolech se všichni důkladně zmáčení vydali zpět do klubovny na porci zmrzliny, sepsání tužeb na další rok a rozdání si pionýrských vaků na záda.

Mnoho se nás přes léto potká na táborech a určitě se zase sejdeme v klubovně v září. Veselé prázdniny!

Námořní bitva

13.06.2022 - 21:28

Na dnešní schůzce se Pelikáni utkali ve známé hře čtverečkovaných papírů: Lodě. Hru jsme ale přenesli do reálného světa, kde se museli obejít bez koukání na papír a místo kol se pořadí střelby určovalo rychlostí hráčů.

Vybíjené

06.06.2022 - 21:27

Dnešní schůzka se nesla v duchu letícího míče, kdy jsme prostřídali různé druhy vybíjené. Někdy je potřeba si prostě jen tak zahrát. 

Pelikánská přespávačka u Kutné Hory

09.05.2022 - 11:43

S nástupem teplejšího počasí se Pelikáni vydali na výlet do přírody. V páteční odpoledne nejprve společně nakoupili zásoby a vydali se autobusem do Miskovic.

Odtud už se po vlastních přesunuli na vrchol Vysoká ke zřícenině letohrádku Belveder, poblíž které i přespali. Druhý den se po společné snídani vydali k Vekému rybníku u obce Poličany. Ti otužilejší se dokonce i v rybníku rychle vycachtali. Po koupání si uvařili oběd a vydali se do Malešova, odkud se svezli vlakem zpět domů.

Handicapovaná schůzka

02.05.2022 - 20:30

Na první májové schůzce si Pelikáni zkoušeli jaké to je se pohybovat s různými omezeními. Každý si vylosoval jedno z možných omezení a poté se snažili dělat různé běžné i specifičtější činnosti. Ke zdárnému splnění všech úkolů ale bylo potřeba aby si navzájem pomohli a své nevýhody si navzájem doplnili.

 Všechny výzvy ale společně zvládli a, snad s trochu větším pochopením pro ty znevýhodněnější, unaveni odešli ze schůzky zbaveni nevýhod. 

Plánování výpravy

25.04.2022 - 20:33

Pelikáni už mají nějaké výpravy za sebou, a tak bylo na čase, aby se všichni členové oddílu do plánování té nadcházející více zapojili. Než nadešel čas vše domluvit, neváhali jsme využít hezkého počasí a na chvíli vyrazili ven. Pak už jsme se ale společně vrhli na plánování. Vybrali jsme místo, kam vyrazíme, i jak se tam dostaneme.

Nový sport - Kopajená

11.04.2022 - 21:26

Občas se organizace mezi vedoucími nezadaří, ale improvizace je dovednost, která Pelikánům neschází. S volejbalovým a fotbalovým míčem uspořádali premiérní zápas v kopajené (kopaná + vybíjená). Sport je čistou smíšeninou kopané a klasické "řetězovky" kdy si vybití běhají k nedalekému místu pro život, než se opět zapojí do hry.

Zápas nás všechny chytl tak silně, že se za celou schůzku nedělo nic jiného, a tak všichni, včetně vedoucích, odcházeli pobavení a uřícení domů.

Nácvik budování stanů

04.04.2022 - 20:37

S blížícím se létem a plány na výpravy pod širé nebe se dnešní schůzka točila kolem stavby přístřešků. Pelikáni se rozdělili do dvojic a každá si zkusila postavit vlastní stan, aby byli připraveni, kdyby nás někde na výpravě zastihla nečekaná nepohoda.

Všichni stan zvládli sestavit a na konci si ještě prohlídli alternativní variantu přístřešku, když má člověk pouze plachtu a lana.

U datlů

21.03.2022 - 20:02

Datlí schůzka se točila kolem hledání červů uvnitř kůry stromů, tak jak to datli dělají. Každý z pelikánů si vyzkoušel schovávání červa, kterého pak ostatní členové museli najít, aby tak pomohli ifikovanému stromu.

Ve zbylém čase jsme se rychle věnovali opakování tábornických dovedností, jako přípravu na začínající jaro a s ním se blížící výpravy do lesů.

Honba za karotenem s plameňáky

28.02.2022 - 21:57

Na dnešní schůzce se do naší cesty Kloflandem dostali plameňáci.

Už v úvodu jsme zjistili, jak je pro ně důležitý karoten, který plameňákům dává jejich růžovou barvu. Bohužel naši plameňáci trpěli nedostatkem karotenu a tak byli celí bílí. Museli jsme jim proto pomoci a nějaký karoten pro ně sehnat. Díky naším skvělým sběračským schopnostem už na konci schůzky byli všichni plameňáci opět růžoví.