Pelikáni

Říjen u Pelikánů

04.11.2022 - 09:49

Po úspěšné absolvování konference, kde se Pelikáni zapsali jako expediční tým, přišel čas na získávání užitečných dovedností, které při svém putování do amazonského pralesa budou potřebovat. Mezi ně patří například fyzický výcvik, orientace ve tmě nebo přizpůsobením kulturním zvyklostem domorodců.

Září u Pelikánů

04.11.2022 - 09:45

Začátek nového školního roku odstartovali Pelikáni předěláním nástěnky a také došlo k seznámení s tématem letošního roku, a to pionýrskou hrou Kurupira. Během září jsme si užívali především venku, hraním našeho oddílového sportu kopajená, a přípravami na říjnovou konferenci k naší expedici.

Poslední schůzka v roce

27.06.2022 - 22:40

Poslední schůzka byla zasažena tropickými vedry a tak se Pelikáni rozhodli se schladit uspořádáním vodní bitvy. Po dvou kolech se všichni důkladně zmáčení vydali zpět do klubovny na porci zmrzliny, sepsání tužeb na další rok a rozdání si pionýrských vaků na záda.

Mnoho se nás přes léto potká na táborech a určitě se zase sejdeme v klubovně v září. Veselé prázdniny!

Námořní bitva

13.06.2022 - 21:28

Na dnešní schůzce se Pelikáni utkali ve známé hře čtverečkovaných papírů: Lodě. Hru jsme ale přenesli do reálného světa, kde se museli obejít bez koukání na papír a místo kol se pořadí střelby určovalo rychlostí hráčů.

Vybíjené

06.06.2022 - 21:27

Dnešní schůzka se nesla v duchu letícího míče, kdy jsme prostřídali různé druhy vybíjené. Někdy je potřeba si prostě jen tak zahrát. 

Pelikánská přespávačka u Kutné Hory

09.05.2022 - 11:43

S nástupem teplejšího počasí se Pelikáni vydali na výlet do přírody. V páteční odpoledne nejprve společně nakoupili zásoby a vydali se autobusem do Miskovic.

Odtud už se po vlastních přesunuli na vrchol Vysoká ke zřícenině letohrádku Belveder, poblíž které i přespali. Druhý den se po společné snídani vydali k Vekému rybníku u obce Poličany. Ti otužilejší se dokonce i v rybníku rychle vycachtali. Po koupání si uvařili oběd a vydali se do Malešova, odkud se svezli vlakem zpět domů.

Handicapovaná schůzka

02.05.2022 - 20:30

Na první májové schůzce si Pelikáni zkoušeli jaké to je se pohybovat s různými omezeními. Každý si vylosoval jedno z možných omezení a poté se snažili dělat různé běžné i specifičtější činnosti. Ke zdárnému splnění všech úkolů ale bylo potřeba aby si navzájem pomohli a své nevýhody si navzájem doplnili.

 Všechny výzvy ale společně zvládli a, snad s trochu větším pochopením pro ty znevýhodněnější, unaveni odešli ze schůzky zbaveni nevýhod. 

Plánování výpravy

25.04.2022 - 20:33

Pelikáni už mají nějaké výpravy za sebou, a tak bylo na čase, aby se všichni členové oddílu do plánování té nadcházející více zapojili. Než nadešel čas vše domluvit, neváhali jsme využít hezkého počasí a na chvíli vyrazili ven. Pak už jsme se ale společně vrhli na plánování. Vybrali jsme místo, kam vyrazíme, i jak se tam dostaneme.

Nový sport - Kopajená

11.04.2022 - 21:26

Občas se organizace mezi vedoucími nezadaří, ale improvizace je dovednost, která Pelikánům neschází. S volejbalovým a fotbalovým míčem uspořádali premiérní zápas v kopajené (kopaná + vybíjená). Sport je čistou smíšeninou kopané a klasické "řetězovky" kdy si vybití běhají k nedalekému místu pro život, než se opět zapojí do hry.

Zápas nás všechny chytl tak silně, že se za celou schůzku nedělo nic jiného, a tak všichni, včetně vedoucích, odcházeli pobavení a uřícení domů.

Nácvik budování stanů

04.04.2022 - 20:37

S blížícím se létem a plány na výpravy pod širé nebe se dnešní schůzka točila kolem stavby přístřešků. Pelikáni se rozdělili do dvojic a každá si zkusila postavit vlastní stan, aby byli připraveni, kdyby nás někde na výpravě zastihla nečekaná nepohoda.

Všichni stan zvládli sestavit a na konci si ještě prohlídli alternativní variantu přístřešku, když má člověk pouze plachtu a lana.