Dráčci

Prosincová setkání Dráčků

05.01.2024 - 22:36

První prosincové setkání Dráčci zahájili tvorbou slepých příběhů, jejíž výsledky všechny vždy pobavili. Následně se Dráčci pustili do tvorby Vánočních přáníček, které doplňoval hudební kvíz.

Během druhého setkání se Dráčci věnovali slepé mapě, která je dovedla k místu odpočinku kočičího nepřítele Azraela. Na konci setkání si každý vyrobil svůj vlastní vánoční stromeček z papíru.

Šťastný nový rok!

02.01.2024 - 11:53

Přejeme vám do nového roku jen to nejlepší a po vánoční pauze se opět těšíme na všechny naše oddílové dětičky! 

pondělí - Pelikáni
úterý - Teetové
úterý - Marťance
středa - Čiperkové
čtvrtek - Dráčci 

 

Dobrodružný listopad u Dráčků

05.12.2023 - 21:59

Během první schůzky se Dráčci pustili do batikování látkových tašek. Před tvoření si společně venku vyzkoušeli střelbu z nových luků s přísavkami. Schůzku zakončili hrou Upír.

Druhá schůzka ověřovala jak moc se Dráčci zlepšili za poslední rok v táborových dovednostech. Ve dvojicích se pustili do plnění stanovišť, na kterých si ověřili svoje schopnosti ve vázání uzlů, stavění stanu, luštění a zašifrování zpráv, orientace v mapě a poznávání turistických značek. 
 

Říjen v režii Dráčků

05.11.2023 - 06:45

Dráčci zahájili říjen výpravou do Neveklova. Během prodlouženého víkendu si užili spoustu legrace při hraní deskových her, nerf bitvách, návštěvě bazénu v Benešově a zámku Konopiště. 

Během první říjnové schůzky se Dráčci pustili do luštění zakódovaného textu, který objevili při pátrání. Z textu se dozvěděli kam se dále musejí vydat aby se bezpečně dostali zpět do Myšákova. Na konci schůzky si Dráčci přezkoušeli svoje vnímání okolí. 

Září u Dráčků

27.09.2023 - 00:20

První schůzku Dráčků, která proběhla 7. září, jsme zahájili vyprávěním svých nejhezčích zážitků z prázdnin.  Poté jsme se rozdělili do týmů, které měli za úkol co nejpřesněji přenést zašifrovanou obrázkovou zprávu, kterou jsme se následně snažili pomocí příběhu prolomit a získat indicii k naší další cestě. Vše týmům se  podařilo indicií úspěšně získat.

Dráčci na výpravě v Meziměstí

01.06.2023 - 22:11


Během víkendu 19. - 21. 5. proběhla výprava Dráčků do Meziměstí.
 

Během víkendu Dráčci navštívili farmu Wenet, kde si užili spoustu legrace a nakrmili různé druhy zvířat speciálními granulemi. Nejvíce je bavilo krmení velblouda a lam, kterých tam bylo několik druhů a byly velmi hladové.

Během pobytu na táborové základně v Meziměstí si Dráčci zahráli různé hry venku. Nejvíce je bavil softball a vybíjená.

Duben v režii Dráčků 🐲

10.05.2023 - 18:49

Během první dubnové schůzky Dračci 🐉 pokračovali v získávání informací o pobytu zlého kočičího černokněžníka Azraela, 🐈‍⬛kterému se rozhodli pomstít za zničení jejich vesnice. Od lesní víly Raklice, 🧚‍♀️u které museli nejdříve splnit zadané úkoly, 🙇‍♀️se dozvěděli, kde se skrývá zašifrovaná zpráva, 📜ve které se ukrývá název města, kam by se měli vydat při jejich dalším dobrodružství. 🏙️

Březnové dobrodružství Dráčků

11.04.2023 - 13:16

Během první březnové schůzky se Dráčci nejdříve pustili do opakovacího kvízu 📝o bezpečném chování při rozdělování ohně a jeho druhům. 🔥Následně využili krásného počasí a zahráli si venku na rozhýbání vybíjenou 🏐, po které se pustili do trénování svých schopností být nenápadný a splynout s okolím.

Únor v režii Dráčků 🐭

05.03.2023 - 23:29

Během první únorové schůzky se Dráčci pustili do balení na svoje další myší dobrodružství. 🐁 Nejdříve si sepsali seznam věcí, které budou na výpravu potřebovat, 📝 ale nebylo to tak jednoduché, protože všechny věci v seznamu musely začínat na jedno určité písmeno. 🔠 Dalším úkolem bylo shromáždit co nejvíce předmětů od jedné konkrétní barvy.