Všechny novinky

Čiperkové v červnu

12.07.2024 - 21:00

V červnu měli Čiperkové svoje poslední čtyři schůzky. Na první navštívili Rakouské Alpy a dozvěděli se mnoho o zimních sportech a oděvech a dokonce si zkusili jíst v lyžařských rukavicích. Na druhé schůzce je čekala návštěva Itálie a poslední dvě schůzky byly věnovány České republice. Čiperkové dávali dohromady česká "NEJ" a nakonec se naučili, že "Všude dobře, doma nejlíp".

Červen u Pelikánů

06.07.2024 - 10:03

V červnu jsme s oddílem naplno využili krásného počasí a schůzky jsme trávili převážně venku hraním různých her např. pétanqu. Když nás počasí pozlobilo, přesunuli jsme se zase do klubovny na hry deskové. Kromě toho jsme se také připravovali na naši výpravu, kterou jsme si nakonec moc užili. Vyvrcholením měsíce byla naše závěrečná schůzka na laser game, kde jsme vzájemně poměřili síly.

Červnové dobrodružství u Dráčků

29.06.2024 - 12:47

V červnu se Dráčci sešli pouze dvakrát. Během první schůzky si Dráčci užívali krásného počasí při různých sportovních aktivitách na hřišti v blízkosti klubovny. Schůzku zakončili sladkou tečkou v podobě zmrzliny.

Konec výstavby Zoo

28.06.2024 - 13:12

Když jsme začali stavět naši zoologickou zahradu, věděli jsme, že to bude náročný úkol. Projekt vyžadoval hlavně neustálé úsilí a hodně práce. Naším cílem bylo vytvořit bezpečné útočiště pro zvířátka, která jsme zachránili.

Začali jsme sbírat a nakupovat potřebné materiály na výstavbu, práce postupovala pomalu, ale každou schůzkou jsme byli blíže k našemu cíli. Měli jsme radost z každého postaveného výběhu či voliéry.

Výprava na Kokořínsko

25.06.2024 - 19:57

Nedávno jsme se s naším oddílem vydali na výlet do CHKO Kokořínsko, kde jsme strávili skvělý víkend plný zábavy a objevování krás naší přírody.

V pátek jsme dorazili do Medonos a hned se vydali k našemu prvnímu nocležišti pod skalním převisem. Přespání pod převisem bylo zajímavé a trochu dobrodružné. Večeři jsme si udělali na ohni a zazpívali si u toho i pár písniček.

Pokračujeme ve stavění

13.06.2024 - 08:13

Úspěšně jsme začali stavět naši Zoo! Měli jsme počáteční materiál, jako dřevo a ploty, a tak jsme se pustili do práce. Stavíme první výběhy a přístřešky pro zvířátka. Každou schůzku pilně pracujeme. Někdo nosí dřevo, jiný staví ploty a další připravuje místa pro budoucí obyvatele zoo. Všichni jsme plní nadšení a odhodlání.

Čiperkové v květnu

12.06.2024 - 18:25

V květnu jsme se kvůli státním svátkům sešli pouze 3x, ale zato jsem uspořádali 24hodinovku.

Marťánci v dubnu

09.06.2024 - 19:27

Marťánci si v dubnu postavili Drakkary (vikingské lodě) a učili se na nich plavit, aby mohly navštivít další ostrovy. Poté co se Marťánci naučili plout na Drakarech tak se vydali na moře a pochytali si ryby k večeři.

Další úterní schůzku Marťánci strávili oslavováním bohům, nejprve provedli úspěšný rituál a poté si zahrali oblíbenou hru bombu.

Český den proti rakovině 2024

23.05.2024 - 23:03

Letošní ročník sbírky Český den proti rakovině proběhl 15. května a my se i letos zapojili!
Nejdříve jsme prodávali ve vestibulu metra v Kobylisích, kde se ale sešlo vícero prodejních skupinek, proto jsem se poté vydali do stanice Nádraží Holešovice, a nakonec jsme se usídlili ve vestibulu metra Letňany.

Mimo to jsme ještě ve spolupráci s AK květiny využili možnost nabízet kytičky v jejich kamenné prodejně až do neděle.

Duben s Pelikány

08.05.2024 - 16:04

S nástupenm spolehlivě pěkného počasí se Pelikáni už moc nezdržují v kubovně. Jednu schůzku jsme hráli komunkační pexeso, jindy zas navázali na nepravidelný volejbalový serál. Na poslední schůzce v měsíci se špatně sešly náhody a proběhla schůzka ve třech, kdy jsme hráli deskovky na sluníčku.

I tak se ale našel čas na jednu povídací schůzku, kdy jsme si rozebírali jeden z pionýrských ideálů: Pravda.