Všechny novinky

Čiperkové ve vesmíru

17.01.2022 - 20:41

Hned první novoroční schůzku jsme zavítali do vesmíru. Dozvěděli jsme se plno nových informací o nebi nad námi. 

Našli jsme zatoulané hvězdy a vrátili je zpět na oblohu do svých souhvězdí. Tak než půjdete spinkat, nezapomeňte se na ně podívat!

Schůzka ve vlastní režii

10.01.2022 - 20:06

Dnešní schůzka byla pojata ve volném duchu –⁠ mladí pelikáni si vymýšleli program sami! Nemohlo se tedy začít jinak, než aktuálně nejoblíbenější hrou: Schovávané v klubovně po slepu.

Když už si všichni užili tmy do syta, přešlo se na adaptaci hry Among us v reálném světě. Ta všechny tak chytla, že se hrála opakovaně až do konce schůzky.

Přechytračí Pelikáni straky?

03.01.2022 - 20:00

Po vánoční pauze pokračuje putování Kloflandem velkou mentální výzvou. Pelikáni se setkali se strakami, které jsou známy jako jedny z nejchytřejších ptáků. (Jsou také známé pro jiné věci, ale nebudeme zde šířit nepodložené pomluvy.) Pelikáni si tak se strakami naučili jejich oblíbenou hru Nim a poté si v ní uspořádali turnaj. Každý hrál s každým a podle počtu vítězství se určilo pořadí.

PF 2022

26.12.2021 - 14:56

Přejeme vám, ať společně s přáteli překonáte všechny výzvy roku 2022.

Vánoční výprava Dračků

23.12.2021 - 10:02

Dráčci minulý týden společně prožili každoroční Vánoční výpravu. 🎄 Kvůli nepříznivé epidemiologická situaci 😷 ji strávili převážně v naší klubovně, což ale rozhodně neznamená, že by si ji méně užili než kdykoliv předtím. 🥳

Vánoční schůzka

20.12.2021 - 19:00

Na poslední schůzce v roce se Pelikáni věnovali své tradici. Kdy zapečetili všechno zlé, co si přejí zanechat za sebou v tomto roce, do obálek chráněných vším dobrý, co si přejí v novém roceponechat. Tyto obálky poté nechali shořeta tím tak zajistili splnění tohoto přání.

Samozřejmě na schůzce nechyběla ochutnávka cukroví a příjemná vánoční atmosféra.

Těšíme se na všechny v příštím roce! 

Vánoční schůzka Čiperků

16.12.2021 - 14:35

Ve středu 15.12. se Čiperkové sešli naposledy v tomto roce. Čekala na ně vánoční nadílka. Čiperkové hned poznali, co jim chtěl Ježíšek sdělit. Kromě dárečků, které potěší je samotné, se totiž v nadílce objevila ptačí budka, zrní a bílé vánoční ozdoby. 

Předvánoční přespávačka v klubovně.

12.12.2021 - 19:00

O druhém listopadovém pátku se Pelikáni sešli, aby si užili společnou přespávačku v klubovně. Celá akce začala na kluzišti před ZŠ Glowackého, kde se všichni řádně vybruslili a vyřádili. Zbytek večera se pak tak nesl v klidném duchu u deskových her a příjemného povídání.

Mikulášská stezka

10.12.2021 - 12:56

Letošní rok jsme se rozhodli i s nepříliš dobrou koronavirovou situací, že uspořádáme, alespoň částečnou náhradu našeho tradičního mikulášského večera. Pro děti a jejich rodiče jsme si připravili stezku, kde bylo několik stanovišť a úkolů, které museli vyplnit, aby se dostali až k Mikuláši.

Říjen a listopad v dalekém vesmíru

10.12.2021 - 12:23

Jestli se vám pozdává, že se Marťánci dlouho neozvali, je to pravda. Dostali se do velmi dalekého vesmíru, odkud zprávy přicházejí s velkým zpožděním.

V říjnu navštívili Marťánci slepou planetu, kde vyráběli brýle pro všechny místní, aby už nebyli slepí a viděli krásy svého světa. Následně jsme se vydali na pirátskou planetu, kde pomáhali kapitánovi a s pomocí dělových koulí útočili na ostatní posádky.