Všechny novinky

Září u Dráčků

27.09.2023 - 00:20

První schůzku Dráčků, která proběhla 7. září, jsme zahájili vyprávěním svých nejhezčích zážitků z prázdnin.  Poté jsme se rozdělili do týmů, které měli za úkol co nejpřesněji přenést zašifrovanou obrázkovou zprávu, kterou jsme se následně snažili pomocí příběhu prolomit a získat indicii k naší další cestě. Vše týmům se  podařilo indicií úspěšně získat.

Marťánci a jejich sobotní výlet do štol s nečekaným koncem

15.09.2023 - 15:18

V sobotu 9. 9. 2023 jsme se vydali na průzkumný výlet do štoly u Jílového u Prahy. Cestu jsme zvládli výborně, na místo jsme dorazili v pořádku. Štolu jsme důkladně prozkoumali, ale čekalo tam na nás překvapení, se kterým jsme nepočítali - černokněžník. Ten nám ukradl mapu k pokladu a na místě nám nechal jen zašifrovaný dopis. Vydali jsme se proto po stopách černokněžníka, až nás zavedl zpět do Prahy.

První schůzka Marťánku ve školním roce

15.09.2023 - 15:06

Marťánci se na první schůzce v letošním školním roce seznámili s novými členy oddílu a také se dozvěděli nové téma na školní rok 2023/24. V tomto školním roce se z Marťánků stavájí Vikingové

Jejich první úkol byl pojmenovat svůj vikingský kmen. Nakonec ze spoustu variant vybrali název Bezzubáci.

Po odhlasování názvu kmene se Marťánci vydali ven na hřiště, kde si zahráli hru na jména.

Kdo si hraje, nezlobí 2023

15.09.2023 - 14:47

Minulý týden jsme měli skvělou příležitost zúčastnit se tradiční akce "Kdo si hraje, nezlobí", kterou každý rok pořádá MČ Prahy 8.  Jedná se o akci, která se zaměřuje na prezentaci různorodých zájmových organizací a kroužků pro děti. Je to prostor, kde mohou děti i jejich rodiče objevovat nové aktivity a zájmy. My jsme se v rámci této akce rozhodli prezentovat naši skupinu a to, co nás spojuje.

Cesta kolem světa začíná

14.09.2023 - 13:44

 

Ve středu 13.9.2023 se Čiperkové opět sešli v klubovně. V novém školním roce nás čeká cestování po světě. První schůzku jsme si vytvořili cestovní pasy a výpravu jsme začali plánovat. 

Co vše si zabalit? Jaké země navštívíme? Co nás čeká za dobrodružství? Nečíhají na nás ve světě nějaké nástrahy? To jsme všichni moc zvědaví a těšíme se na další schůzky! 
 

Pelikáni opět v akci!

13.09.2023 - 22:26

V září jsme se vrátili z letního odpočinku a s plnou vervou pokračujeme v naší oddílové činnosti. Letošním hlavním tématem je budování naší vlastní "pelikánské firmy" od samých základů. Chceme se naučit spolupracovat, rozvíjet dovednosti a tvořit pevnou komunitu.

První schůzka je tady!

11.09.2023 - 17:47

V úterý 5.9. proběhla naše první oddílová schůzka. Začali jsme se seznamovat mezi sebou a s našimi skvělými vedoucími. Ti nám následně oznámili co všechno nás v tomto školním roce čeká a dozvědeli jsme se naše oddílové téma které zní: Záchrana zvířátek od pytláků. Následně jsme si zahráli pár seznamovacích her abychom si navzájem zapamatovali naše jména a něco se o sobě dozvěděli.

Příměstský tábor Záře 2023

04.09.2023 - 16:43

Minulý týden proběhl náš každoroční Příměstský tábor Záře, během kterého jsme již tradičně navštívili nejrůznější zajímavá místa po cele České Republice.

Máme poklad!

08.08.2023 - 08:14

Na naší poslední schůzce v úterý 27.6. jsme už měli všechny potřebné indície abychom se mohli dostat k pokladu. Avšak museli jsme ještě překonat pár posledních překážek. Na první překážce jsme museli proskákat přes džungli a přenést hadí vajíčka na své místo aby nás hadi nesnědli. Jako další překážka na nás čekal velmi zlý medvěd kterého jsme museli zneškodnit.

Už jsme skoro tam!

08.08.2023 - 08:13

V úterý 20.6. jsme se na schůzce připravovali na to, abychom se už dostali k pokladu. Museli jsme si procvičit všechny naše znalosti a dovednosti které jsme na našich schůzkách načerpali. Procvičili jsme si různé pohybové aktivity, jako je hod na cíl, chytání, skákání, běhání a další. Schůzku jsme úspěšne zvládli a byli jsme zase o krok blíž k pokladu.