Všechny novinky

Pokrok za únor v cestě na Kurupiru

08.03.2023 - 18:32

Během února se Pelikáni na svých schůzkách dál věnovali cestě na stolovou horu Kurupiru. Proplouvání nebezpečnými brazilskými pralesy však není žádná legrace. Při naší cestě nás překvapily piraně, které se ochomýtaly nepříjemně blízko naší lodi. Nechtěli jsme se nechat ohrožovat a tak jsme se pustili do jejich lovu. A aby to bylo zajímavější, soupeřili jsme ve dvou týmech, kdo dokáže ulovit více piraní.

Únor v režii Dráčků 🐭

05.03.2023 - 23:29

Během první únorové schůzky se Dráčci pustili do balení na svoje další myší dobrodružství. 🐁 Nejdříve si sepsali seznam věcí, které budou na výpravu potřebovat, 📝 ale nebylo to tak jednoduché, protože všechny věci v seznamu musely začínat na jedno určité písmeno. 🔠 Dalším úkolem bylo shromáždit co nejvíce předmětů od jedné konkrétní barvy.

ČERTI!

02.03.2023 - 19:59

Dnešní schůzku 28.2. jsme zahájili tajuplnou pohádkovou křížovkou, která nám po vyluštění dala informaci o tom, kam příští schůzku budeme muset vyrazit. Zjistili jsme, že se musíme vydat do Čertových Dolů. Děti tuto křížovku vyřešil jako mistři šifer. Po náročném úkolu jsme si představili hry, které rádi hrajeme a některé z nich jsme si i zkusili zahrát.

Záchranáři z Teetů

02.03.2023 - 19:52

Na začátku schůzky 21.2. se nám přihodilo hrozné neštěstí. Našli jsme zraněnou mořskou panu. Sice nás to na chvíli zarazilo ale i přes to jsme jí přišli na pomoc. Ukázalo se, že měla zlomené kosti v ocasu. Museli jsme jí to tedy pořádně zafixovat aby se její stav nezhoršil. Vzali jsme si potřebné věci z lékárničky a šlo se na věc. Úspěšně jsme mořské paně pomohli a ona nám za to na oplátku předala pohádkovou šifru.

Čiperkové v únoru

24.02.2023 - 15:33


V únoru se sešli Čiperkové 3x. Na první únorové schůzce si vytvořili nové lego avatary na nástěnku a tím odemkly tři žluté boxy, které byly plné lega. To bylo nadšení, Čiperkové už nechtěli dělat nic jiného než se ponořit mezi kostičky a skládat a skládat, ať už podle fantazie nebo návodu.

Pluj Pluj loďko má

20.02.2023 - 15:17

Dnešní schůzku 14.2. jsme zahájili plněním úkolů pro získání konstrukcí na naše lodě k objevování pohádkového světa. Děti si museli zapamatovat různé předměty a barvy a poté nám říct co vše viděli.  Děti poté barvami na sklo, tvořili lodě, které měli různobarevné, aby se do pohádkového světa hodily. Schůzku jsme zakončili kreslením na tabuly. 

Co to je?

05.02.2023 - 16:26

Na schůzce 31.1. jsme již v pohádkovém světě viděli a čekalo nás zde několik překážek, které jsme museli zvládnout, abychom se dostali blíž k pohádkovým postavám. První překážka spočívala v tom že jsme museli dohodit na cíl, tuto překážku jsme všichni zvládli na výbornou a mohli jsme se přesunout k další, kde jsme se museli plazit, aby nás neviděla strašidla.

Bylinky a lektvary.

05.02.2023 - 16:12

Na schůzce 24.1. jsme sbírali bylinky na kouzelný lektvar. K bylinkám jsme se ale museli dostat jako zvířátka. Vyzkoušeli jsme si, jak leze žížala nebo jak chodí rak. Všechny bylinky jsme posbírali a uvařili lektvar. 
Když jsme lektvar vypili, byli jsme nadšení, že v pohádkovém světě konečně vidíme a můžeme se vydat na naší cestu za pohádkovým pokladem. 

Jak se dostaneme do pohádkového světa?

05.02.2023 - 16:06

Na schůzce 17.1. jsme se potřebovali dostat do pohádkového světa, bohužel jsme ale neměli klíče od pohádkové brány, takže nás Tikáček zavedl na místo, kde jsme je museli najít. K našemu překvapení byly ale klíče rozlámané na kousky, takže jejich nalezení bylo mnohem složitější. Avšak to není nic s čím by si Teetové nevěděli rady a všechny klíče jsme našli a podle barev rozdělili.

Leden u Pelikánů

04.02.2023 - 16:43

Leden se u Pelikánů nesl v duchu cestování. Na první schůzce, kde jsme si konečně zabalili naše batožiny, jsme vyrazili na letiště, odkud už jsme měli vyrazit do slunné Brazílie, vstříc putování s expedicí profesora Challengera. Cesta letadlem, ale není vždy lehká.