Všechny novinky

Říše ptáků emu

19.10.2021 - 10:06

Další zastávkou na našem putování Kloflandem se stala říše ptáků emu. Nejprve jsme se blíže seznámili s jejich životem a dalšími důležitými fakty. Pověděli jsme si o rozdílu mezi ptáky emu a pštrosy, aby se nám nemohli poplést. Že ptáky emu dobře poznáme, jsme si ověřili během velkého týmového pexesa. Poté jsme ještě ptákům emu pomohli zahřát a vysedět vajíčka, která čekala v hnízdech po celé klubovně.

Ostrov Čárymáry

13.10.2021 - 18:16

V říjnu zakotvila loď na magickém ostrově, který obývá stará šamanka. Ta po ostrově poztrácela své věci. Čiperkové ji pomohli najít klobouk, plášť, amulet i zatoulanou kočku. Za odměnu nás naučila pěkná kouzla a také jak číst z mapy. Čiperkové se tak naučili novým tábornickým dovednostem, ve kterých se budou dále zdokonalovat.

Putování Kloflandem - Kolibříci

04.10.2021 - 23:00

Na dnešní schůzce jsme se dostali do oblasti osídlené hlavně kolibříky. Po jejich vzoru jsme se učili létat pozpátku, tak moc jak to jen Pelikáni dovedou, neb Kolibříci jsou jediní z ptačí říše, kteří tuto dovednost mají.

Český den proti rakovině

04.10.2021 - 22:13

I přesto, že se 25. ročník sbírky Ligy proti rakovině Praha konal i letos v posunutém zářijovém termínu, jsme si ho nemohli nechat ujít. A proto se ve středu 29.9. hezky z rána sešli naši prodejci v klubovně, navlékli žlutá trička a vyrazili na své neoficiální stanoviště u metra Letňany.

Výprava Dračků do Kladna

01.10.2021 - 10:26

Dráčci minulý víkend společně uspořádali přespávací výpravu u nás v klubovně. 

Sešli jsme se v klubovně už v pátek odpoledne. Nejdříve jsme si společně zahráli různé deskové hry následně jsme uspořádali turnaj v pohybové hře Twister a večer jsme zakončili tvořením ozdobných lžiček z FIMO hmoty. 

První měsíc ve vesmíru!

29.09.2021 - 13:17

Marťánci se vydali na poznávací cestu vesmírem.

Kdo si hraje, nezlobí

29.09.2021 - 13:06

I naše pionýrská skupina se objevila na akci pořádané Prahou 8. Na hřišti ZŠ Glowackého se sešli naši vedoucí a instruktoři, kteří si připravili několik stanovišť, na kterých mohli děti i rodiče zjistit, co se běžně dělá na našich schůzkách případně jiných akcích naší skupiny. Zkusit si zde děti mohly opičí dráhu, zahrát si kuželky, složit si vlaštovku, udržet při chůzi pingpongový míček na lžičce a nebo poznat jednotlivé planety.

Minischůzka v prodlouženém víkendu

27.09.2021 - 22:56

Tato schůzka byla bohužel obklíčena víkendem a státním svátkem a tedy se většina členů nedostavila. Přesto jsme se v komorním počtu sešli v klubovně a spolu si v klidu zahráli deskové hry, na což v našich normálních počtech již není prostor. 

Podzim u Čiperků

27.09.2021 - 12:29

Přišel podzim do zahrady,
všechny barvy namíchá,
s každým lístkem ví si rady,
barvy na něj nadýchá.

Ačkoliv jsou dny už studenější, užíváme si posledních slunečních paprsků. Babí léto nás hřeje do zad, a tak máme schůzky stále venku. Podzimní hrátky s padákem nám vykouzlily úsměv na tváři! 
 

 

Ostrov Opic

24.09.2021 - 13:43

Čiperkové stále kotví na ostrově Opic a zvelebují ho. Dokázali namíchat pestré barvy z pilu rostlin, opravili chýše a postavili na ostrově přístavy, maják a velké tržiště. Zkrotili divoké opice a užívají si sluníčka na pláži.