Všechny novinky

Mikulášský podvečer již za týden!

28.11.2022 - 19:53

Pomozte Mikuláši, čertovi a andělovi najít poztrácené věci a zachránit tak Mikulášský večer! Čekají vás zajímavá stanoviště pro děti, organizovaná našimi dobrovolníky z řad vedoucích a instruktorů Pionýrské skupiny Záře. Po splnění stanovišť se setkáte s Mikulášskou trojicí, dostanete odměny za pomoc, něco na zub a na zahřání v naší klubovně.

Listopadové dobrodružství u Dráčků

27.11.2022 - 14:43

Dráčci se během první listopadové schůzky vydali na průzkum tajemného Rumunska, 🇷🇴 kde objevili hrad 🏰 hraběte Drákuly, 🧛🏻od kterého se dozvěděli informace o jeho rodišti a vyrobili si svoje vlastní halloweenská strašidla. 👻 Na konci schůzky si Dráčci zahráli na lovce upírů. ⚔️

Listopadová výprava Dráčků

22.11.2022 - 23:38

Minulý týden se Dráčci vydali na svoji první výpravu v letošním školním roce. Kvůli drobným potížím bohužel nemohly vyrazit na celou dobu mimo Prahu, ale i tak si to užili jak jen to šlo. Sešly se už ve středu večer v klubovně kde si zahráli svoji oblíbenou deskovou hru Vládci Tokia. Po večeři stihli objevit krvelačného upíra a zahrát si Just dance a Maria. 

Výprava Čiperků - Průzkum Legolandu

13.11.2022 - 10:28


Čiperkové vyrazili na výpravu. Cílem bylo prozkoumat Legoland. 

Záchrana vedoucích v termálních lázní

09.11.2022 - 17:51

Marťánci se vydali navštívit termální lázně v Maďarsku.

Po příchodu do lázní našli své vedoucí přeměněné v monstra a rozhodli se je vyléčit, aby je mohly vyléčit museli sesbírat léky, které byly ukryté v lázních. Na záchranu se rozdělili do 4 úderných skupinek a vydali se sbírat léky. Museli však dávat pozor, aby je monstra nechytili. 

Podzimní prázdniny v Čimelicích 🍂

08.11.2022 - 02:10

Poslední týden v říjnu, během podzimních prázdnin, jsme vyslyšeli volání Vladislava II. knížete českého a markraběte moravského, který svolal své věrné poddané do města Čimelice.

Strašidelné schůzka u Čiperků

07.11.2022 - 18:32


Čiperkové se 2.listopadu sešli na strašidelné schůzce. Ačkoliv v Čechách jsou tradičním svátkem Dušičky, Halloween je zase magickým anglosaským lidovým svátkem, který se slaví většinou hlavně v anglicky mluvících zemích, v Legolandu nic takového neznají. Nejprve jsme si tedy pověděli něco o tradicích a kouzelném podzimu a pak už jsme se pustili do rejdění! 

Říjen u Pelikánů

04.11.2022 - 09:49

Po úspěšné absolvování konference, kde se Pelikáni zapsali jako expediční tým, přišel čas na získávání užitečných dovedností, které při svém putování do amazonského pralesa budou potřebovat. Mezi ně patří například fyzický výcvik, orientace ve tmě nebo přizpůsobením kulturním zvyklostem domorodců.

Září u Pelikánů

04.11.2022 - 09:45

Začátek nového školního roku odstartovali Pelikáni předěláním nástěnky a také došlo k seznámení s tématem letošního roku, a to pionýrskou hrou Kurupira. Během září jsme si užívali především venku, hraním našeho oddílového sportu kopajená, a přípravami na říjnovou konferenci k naší expedici.

Marťánci v Norsku

03.11.2022 - 14:58

Tentokrát jsme navštívili Norsko. Jelikož je Norsko hodně na severu a je tam velká zima, nejdříve ze všeho jsme se museli teple obléci. Jakmile jsme se oblékli, mohli jsme začít poznávat okolí.