Čiperkové

Strašidelné schůzka u Čiperků

07.11.2022 - 18:32


Čiperkové se 2.listopadu sešli na strašidelné schůzce. Ačkoliv v Čechách jsou tradičním svátkem Dušičky, Halloween je zase magickým anglosaským lidovým svátkem, který se slaví většinou hlavně v anglicky mluvících zemích, v Legolandu nic takového neznají. Nejprve jsme si tedy pověděli něco o tradicích a kouzelném podzimu a pak už jsme se pustili do rejdění! 

Nechyběly strašidelné soutěže, výroba duchů ani maskování v terénu. 

Říjen u Čiperků

02.11.2022 - 15:30


V říjnu se Čiperkové na schůzce sešli třikrát a několik členů našeho oddílu vyrazilo také na tábor v čase podzimních prázdnin, kde na ně čekal nabitý program propojený celotáborovou hrou. Zúčastnili se tak různorodých aktivit od sportovních, přes rukodělné až ke klasickým táborovým a turistickým, jako byl třeba výlet do Berouna. 
 

Čiperkové v červnu

14.08.2022 - 11:13


V červnu jsme se sešli třikrát a čekala nás závěrečná schůzka, kdy jsme uzavřeli naše dobrodružné putování. 

Ale vezměme to postupně! Červnovým tématem bylo opakování všech dovedností, které jsme se za tento školní rok naučili. Takže jsme se v průběhu schůzek vraceli k deskovkám, uzlování, čtení z mapy, šifrování a také ke zdravovědě. Čiperkové si sami volili v jakém pořadí nám své dovednosti předvedou a všichni úspěšně splnili červnové výzvy. 

Duben u Čiperků

02.05.2022 - 10:03


V dubnu se náš oddíl sešel celkem 3x, protože se navíc ještě konal týdenní velikonoční tábor, kam zavítali také naši členi oddílu. Účast na táboře naši Čiperkové hodnotili velmi pozitivně a těší se na další tábory.

Dubnová témata byla spolupráce, Velikonoce a Čarodějnice. Čekalo nás mnoho zajímavých a improvizačních úkolu a také příjemné odpoledne strávené nad deskovkama. 
 

Ostrov Můz

23.03.2022 - 20:26


Múzy jsou dcery nejvyššího řeckého boha Dia. Jsou to bohyně všech umění. Dříve lidé nevěděli, že existuje vrozený talent a mysleli si, že umělecké výkony básníků, tanečníků, malířů a hudebníků nejsou jejich dílem, nýbrž pocházely z božské inspirace, právě od Můz.

Proto se Čiperkové na přelomu března a dubna budou věnovat umění. 

-> Barvení keramiky - každý si vybral dvě keramické destičky a vybarvil obrázek, jeden pro sebe, druhý pro někoho k radosti. 

Jaro ťuká na dveře!

10.03.2022 - 22:25


S prvními jarními paprsky jsme se v březnu věnovali jarním květinám. Spoustu jsme jich v herbáři dokázali poznat hned, ale také jsme se leč čemu přiučili. Velmi nás zaujala mocná síla léčivých bylin a dokonce jsme si ochutnali různé bylinkové čaje. 

Na dalších schůzkách jsme se přesunuli do fantasy světa, kde žijí různá stvoření. Čeká nás tam spousta práce. Jednorožcům a vílám jsme zatím pomohli vyčistit jejich prales.

Čiperkové na OLYMPIÁDĚ

17.02.2022 - 15:54


V únoru se u Čiperků konaly zimní olympijské hry. Byla to velká sláva!

Utkaly se dva týmy “Vločky z Česka” a “Vítězové z Itálie”.

Sportovci soupeřili v těchto disciplínách: foukaná, curling, krasobruslení a slalom, hokej a zimní puzzle. O pouhou sekundu vyhrály Vločky z Česka.

Protože naši olympionici byli extrémně vyrovnání, body do celkového hodnocení získali všichni sportovci.