Čiperkové

Čiperkové v červnu

14.08.2022 - 11:13


V červnu jsme se sešli třikrát a čekala nás závěrečná schůzka, kdy jsme uzavřeli naše dobrodružné putování. 

Ale vezměme to postupně! Červnovým tématem bylo opakování všech dovedností, které jsme se za tento školní rok naučili. Takže jsme se v průběhu schůzek vraceli k deskovkám, uzlování, čtení z mapy, šifrování a také ke zdravovědě. Čiperkové si sami volili v jakém pořadí nám své dovednosti předvedou a všichni úspěšně splnili červnové výzvy. 

Duben u Čiperků

02.05.2022 - 10:03


V dubnu se náš oddíl sešel celkem 3x, protože se navíc ještě konal týdenní velikonoční tábor, kam zavítali také naši členi oddílu. Účast na táboře naši Čiperkové hodnotili velmi pozitivně a těší se na další tábory.

Dubnová témata byla spolupráce, Velikonoce a Čarodějnice. Čekalo nás mnoho zajímavých a improvizačních úkolu a také příjemné odpoledne strávené nad deskovkama. 
 

Ostrov Můz

23.03.2022 - 20:26


Múzy jsou dcery nejvyššího řeckého boha Dia. Jsou to bohyně všech umění. Dříve lidé nevěděli, že existuje vrozený talent a mysleli si, že umělecké výkony básníků, tanečníků, malířů a hudebníků nejsou jejich dílem, nýbrž pocházely z božské inspirace, právě od Můz.

Proto se Čiperkové na přelomu března a dubna budou věnovat umění. 

-> Barvení keramiky - každý si vybral dvě keramické destičky a vybarvil obrázek, jeden pro sebe, druhý pro někoho k radosti. 

Jaro ťuká na dveře!

10.03.2022 - 22:25


S prvními jarními paprsky jsme se v březnu věnovali jarním květinám. Spoustu jsme jich v herbáři dokázali poznat hned, ale také jsme se leč čemu přiučili. Velmi nás zaujala mocná síla léčivých bylin a dokonce jsme si ochutnali různé bylinkové čaje. 

Na dalších schůzkách jsme se přesunuli do fantasy světa, kde žijí různá stvoření. Čeká nás tam spousta práce. Jednorožcům a vílám jsme zatím pomohli vyčistit jejich prales.

Čiperkové na OLYMPIÁDĚ

17.02.2022 - 15:54


V únoru se u Čiperků konaly zimní olympijské hry. Byla to velká sláva!

Utkaly se dva týmy “Vločky z Česka” a “Vítězové z Itálie”.

Sportovci soupeřili v těchto disciplínách: foukaná, curling, krasobruslení a slalom, hokej a zimní puzzle. O pouhou sekundu vyhrály Vločky z Česka.

Protože naši olympionici byli extrémně vyrovnání, body do celkového hodnocení získali všichni sportovci. 

 

Čiperkové umělci

02.02.2022 - 21:21


Čiperkové se věnují také umění. Jejich úkolem bylo opravit vysvědčení Eulálie Malozpěvanky, které se v umělecké škole moc nedařilo. 

Složili vlastní píseň, skvěle zvládli pantomimu, namalovali portrét kamaráda a také poznali známé obrazy.

 

Čiperkové pomáhají

26.01.2022 - 22:24


Dalším, lednovým tématem schůzek byl HANDICAP. 

Čiperkové si vyzkoušeli, jaké to je žít bez zraku, beze sluchu nebo bez končetiny. Dozvěděli jsme se, jaké pomůcky mohou využít lidé s handicapem a zkusili jsme si znakovou řeč. 

Děti téma velmi zaujalo a s velkou ochotu se vrhly do pomoci kamarádům, kteří na krátkou chvíli přišli o některé své smysly.

Čiperkové ve vesmíru

17.01.2022 - 20:41


Hned první novoroční schůzku jsme zavítali do vesmíru. Dozvěděli jsme se plno nových informací o nebi nad námi. 

Našli jsme zatoulané hvězdy a vrátili je zpět na oblohu do svých souhvězdí. Tak než půjdete spinkat, nezapomeňte se na ně podívat!

Vánoční schůzka Čiperků

16.12.2021 - 14:35


Ve středu 15.12. se Čiperkové sešli naposledy v tomto roce. Čekala na ně vánoční nadílka. Čiperkové hned poznali, co jim chtěl Ježíšek sdělit. Kromě dárečků, které potěší je samotné, se totiž v nadílce objevila ptačí budka, zrní a bílé vánoční ozdoby.