Teetové

ČERTI!

02.03.2023 - 19:59

Dnešní schůzku 28.2. jsme zahájili tajuplnou pohádkovou křížovkou, která nám po vyluštění dala informaci o tom, kam příští schůzku budeme muset vyrazit. Zjistili jsme, že se musíme vydat do Čertových Dolů. Děti tuto křížovku vyřešil jako mistři šifer. Po náročném úkolu jsme si představili hry, které rádi hrajeme a některé z nich jsme si i zkusili zahrát. V posledních minutách jsme si ještě rychle procvičili jména ostatních oddílů a i ty naše.

Záchranáři z Teetů

02.03.2023 - 19:52

Na začátku schůzky 21.2. se nám přihodilo hrozné neštěstí. Našli jsme zraněnou mořskou panu. Sice nás to na chvíli zarazilo ale i přes to jsme jí přišli na pomoc. Ukázalo se, že měla zlomené kosti v ocasu. Museli jsme jí to tedy pořádně zafixovat aby se její stav nezhoršil. Vzali jsme si potřebné věci z lékárničky a šlo se na věc. Úspěšně jsme mořské paně pomohli a ona nám za to na oplátku předala pohádkovou šifru.

Pluj Pluj loďko má

20.02.2023 - 15:17

Dnešní schůzku 14.2. jsme zahájili plněním úkolů pro získání konstrukcí na naše lodě k objevování pohádkového světa. Děti si museli zapamatovat různé předměty a barvy a poté nám říct co vše viděli.  Děti poté barvami na sklo, tvořili lodě, které měli různobarevné, aby se do pohádkového světa hodily. Schůzku jsme zakončili kreslením na tabuly. 

Co to je?

05.02.2023 - 16:26

Na schůzce 31.1. jsme již v pohádkovém světě viděli a čekalo nás zde několik překážek, které jsme museli zvládnout, abychom se dostali blíž k pohádkovým postavám. První překážka spočívala v tom že jsme museli dohodit na cíl, tuto překážku jsme všichni zvládli na výbornou a mohli jsme se přesunout k další, kde jsme se museli plazit, aby nás neviděla strašidla. Když jsme se všichni proplazili kolem strašidla, dostali jsme se k řece kterou jsme museli překonat jen pomocí lana.

Bylinky a lektvary.

05.02.2023 - 16:12

Na schůzce 24.1. jsme sbírali bylinky na kouzelný lektvar. K bylinkám jsme se ale museli dostat jako zvířátka. Vyzkoušeli jsme si, jak leze žížala nebo jak chodí rak. Všechny bylinky jsme posbírali a uvařili lektvar. 
Když jsme lektvar vypili, byli jsme nadšení, že v pohádkovém světě konečně vidíme a můžeme se vydat na naší cestu za pohádkovým pokladem. 
Schůzku jsme zakončili seznamovací hrou abychom se poznali ještě lépe. 

Jak se dostaneme do pohádkového světa?

05.02.2023 - 16:06

Na schůzce 17.1. jsme se potřebovali dostat do pohádkového světa, bohužel jsme ale neměli klíče od pohádkové brány, takže nás Tikáček zavedl na místo, kde jsme je museli najít. K našemu překvapení byly ale klíče rozlámané na kousky, takže jejich nalezení bylo mnohem složitější. Avšak to není nic s čím by si Teetové nevěděli rady a všechny klíče jsme našli a podle barev rozdělili. Jejich následné skládání také nebylo nic jednoduchého, ale my to zvládli a klíče jsme poskládali dohromady.

Záchrana Tikáčka

12.01.2023 - 20:23

Naše druhá schůzka začala záchranou akcí, ve které jsme zachraňovali Tikáčka před zloduchem. Děti byly velmi statečný a odehnaly ho pryč. Po té, co jsme ho s dětmi úspěšně zachránili, nám Tikáček pověděl o pohádkovém pokladu Nabídl nám pomoc při hledání jeho hledání. Děti poté malovaly písmena našeho oddílu. Písmena malovaly prstami. Barvy jsme použili v barvách našeho maskota Teeta. Používaly jsme temperové barvy, které byly nejen na papíře, ale i na dětech.

První Teetovská schůzka

12.01.2023 - 20:17

V úterý 3.1. proběhla naše první schůzka. Na schůzce jsme se společně představili a seznámili. Následně jsme si společne nakreslili obrázky aktivit, které máme nejradši a vyvěsili si je na naši oddílovou nástěnku. Po kreslení jsme se všichni přesunuli k seznamovací hře, při které jsme si zopakovali naše jména. Schůzku jsme poté zakončili válkou s plyšáky.